9M Yatçılık - Yat Kiralama
Anasayfa İletişim
Mavi Yolculuk Rehberi
Mavi Turun Tarihçesi
50 yılı aşkın bir süredir yapılan Mavi Turların ortaya çıkışının oldukça ilginç bir hikayesi var. Mavi Yolculuğun başlangıcı, Cevat Şakir'in bir öyküsünden dolayı Bodrum'da 3 yıl "kalebent" liğe mahkum edilmesine dayanıyor.

Cevat Şakir'in Bodrum'daki yaşantısının, kısa sürede cezadan çok keyife dönüştüğünü gören yetkililer, onu tekrar İstanbul'a çağırıyor. Cezasının son yarısını İstanbul'da tamamlayan Cevat Şakir, Bodrum'a yerleşerek 25 yıl burada yaşıyor.

Bu dönemde yazdığı yazılarda Bodrum'un Karya dönemindeki adından esinlenerek "Halikarnas Balıkçısı" takma adını kullanan Cevat Şakir’in, Bodrum'un gelişip bugünkü ününe kavuşmasında büyük katkısı var.

Teknede Yaşam
Tüm teknelerdeki özel yat kiralamalarında günlük ortalama iki üç duraklama olur ve son durak geceyi geçireceğimiz yer olur. Seyirler motorlu yapılır fakat hava şartları ve sizlerin istekleri doğrultusunda zaman zaman yelken seyri de olur ve o eşsiz zevk tadılır.

Rotalarımız yapılırken günlük ortalama dört saat seyir süresi öngörülür. Bu seyirleri aşan özel istekler karşılıksız bırakılmayacağı gibi maliyetleri de siz değerli misafirlerimizce karşılanır.

Tüm gezi yatlarımızda standart olta takımı, şnorkel ve servis botları olup bazı mavi yolculuk guletlerimizde rüzgar sörfü ve kano mevcuttur. Bu hizmetlerden siz değerli misafirlerimiz ücretsiz olarak faydalanır.

Ayrıca motorlu su sporları yapmak isteyen misafirlerimiz ziyaret ettiğimiz bazı koylarda ücretlerini ödemek şartıyla bu sporlardan faydalanabilirler.Ringo, fly fish, banana, su kayağı…

Yine siz değerli misafirlerimiz zaman zaman demirlediğimiz koylarda karaya çıkma imkanı bulacak ve çam ormanlarının arasında kısa doğa yürüyüşleri yapma fırsatı yakalayacaksınız.

Yine bazı özel yerlerde arkeolojik gezintiler de yapmak için oldukça bol zamanınız olacaktır.

Gulet Nedir ?
Guletler ideal tatil yatlarıdır.Bir otelde aradıgınız her türlü konfor yatlarda da sunulmaktadır.Geniş kabinleri, güvertesi ve mutfagı sizin için özel olarak dizayn edilmiştir.

Güvertede güneşlenme minderleride bulunmaktadır.Yemek için geniş yemek masası ve oturma yerleri vardır.

Mavi Tur Hazırlığı
* Mavi yolculuğa çıkacağınız sezona bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Erken sezon mavitur çıkışlarında geceleri serin olma ihtimaline karşı uzun kollu giyecekler unutulmamalıdır.
* Bavulunuzu hazırlarken  fotoğraf makinası, plaj havluları, güneş kremi, gözlük, mayo ve mavi yolculuğun bir parçası sayılan Kara Tur'ları için spor ayakkabı getirebilirsiniz.
* Mavi tur Marmaris rotasında karada gezip görülecek birçok mola noktası vardır özellikle bu güzergahı tercih edenlerin kara turları için spor ayakkabılarını almalarını tavsiye ederiz..
* Mavi yolculuk için deniz tutmasına karşı ilaç almanızda yarar vardır.
* Özel tekne kiralama yaptığınızda ecza deposunda bu tür ilaçlara yer verilmektedir, ancak kabin kiralayarak tura çıktığınızda bu türden taleplerinize karşılık çok fazla cevap alamazsınız.

Dolayısı ile kendiniz hazırlıklarınızı eksiksiz yapmalısınız.

Mavi Turda Neleri Bilmeliyim
* Yatlarda bulunan su tankları ve depoları sınırlı olduğundan dolayı su ve elektrik kullanımına dikkat etmeliyiz. İşimiz bitince su musluklarını ve elektrik düğmelerini açık unutmamalıyız kapatmalıyız.Açık unutulan musluklar atık su tanklarını dolduracağından istenmeyen kokulara neden olabilir.

* Kabinlerde sigara içmek tehlikeli ve yasaktır. Bununla birlikte güvertede sigara içebilirsiniz. Denize izmarit atmamanızı da özellikle rica ediyoruz.

* Yatta bulunan tuvaletlere tuvalet kağıdı ve yabancı madde atmamalıyız. Atıldığı taktirde yatın tank pis su giderlerinde tıkanmalara neden olacağından istenmeyen kokulara sebep verebilir. Tatilimizi rahat ve problemsiz geçirmek için lütfen dikkat edelim.

* Kaptana veya yakınlarınıza haber vermeden uzun süre yattan ayrılmamalıyız ve kaptanın verdiği sürede yata dönmeliyiz.

* Yatta küçük yaştaki çocuklara dikkat etmeliyiz. Uyarıları dinleyen, teknede yaşamın gereklerine uyum sağlayan çocuklar mavi turun tadını çıkaranların başında gelir.

9M Grup 9M Emlak 9M Villa Kiralama

Çarşı Yolu Caddesi No:9 48310
Göcek, Fethiye - Türkiye

Telefon : 0 252 645 3058
Faks : 0 252 645 1519

info@9m-group.com

Facebook

9M Yatçılık Facebook Sayfası

Twitter

9M Yatçılık Twitter Sayfası

Google

9M Yatçılık Google